روایتی متفاوت از عملکرد باشگاه شهرداری ارومیه

دنیای امروز دینای تغییرها، تهدیدها و فرصت ها است. در دنیای امروز پیشرفت تکنولوژی و اطلاعات به حدی است که عصر اطلاعات لقب گرفته است. حال در چنین وضعیتی که مدیران ما با تغییرات ثانیه ای در تمامی امور مواجه هستند، بایستی دارای توان و قدرت کافی برای مقابله با این همه تغییرات باشند

۳۰ آبان ۱۳۹۴
کد خبر : 1052

هزاره سوم:دنیای امروز دینای تغییرها، تهدیدها و فرصت ها است. در دنیای امروز پیشرفت تکنولوژی و اطلاعات به حدی است که عصر اطلاعات لقب گرفته است.

حال در چنین وضعیتی که مدیران ما با تغییرات ثانیه ای در تمامی امور مواجه هستند، بایستی دارای توان و قدرت کافی برای مقابله با این همه تغییرات باشند.

اگر بخواهیم مدیریت کشور خودمان را مدنظر قراردهیم، متوجه می شویم در مدت چند سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد، مدیران ما دست به گریبان مسایل و مشکلاتی بودند که توانسته اند از پس آن ها برآیند. مدیران ما با تمام مسایل و مشکلاتی که در پیش رور داشته اند موفق بوده اند.

به عنوان مثال: یک شرکت تولید کننده پوشاک هم اکنون در سطح اروپا و در این صنعت دارای مقام اول است. این شرکت با استفاده از بهترین تکنولوژی های روز به دانش فنی و مدیریت قوی توانسته است به مسائل و مشکلات فائق آمده و در جهان دارای مقام و منزلتی باشد.

وظیفه یک مدیر ارایه راه حل است اگر یک مدیر به جای دادن راه حل، مدام در حال غرزدن باشد و همه مسایل و مشکلات را از چشم دیگری ببیند، نمی تواند به خوبی سازمان خود را اداره کند و به هدف خویش برسد.

اولین تئوری مدیریت این است که مدیر بایستی بسیار فکر کند و خلاق باشد. یک مدیر وقتی آمادگی اندیشیدن خلاق را درخود ایجاد کند، سریعتر برای مسایل و مشکلات راه حل پیدا می کند.

چون با فکر خلاق قدرت ریسک پذیرش نیز بیشتر می شود هر مدیر بایستی بداند که در کارش ریسک وجود دارد و طبیعتا هر ریسکی هزینه ای را به دنبال خواهد داشت.

ما در شرکت های خودمان اگر هزینه یابی داشته باشیم بهتر می توانیم با مشکلاتی که در پیش رو داریم مواجه شده و آن ها را حل کنیم.

روزی مدیریت باشگاه فرهنگی ورزشی و ورزشی شهرداری در دستان رسول اصغرزاده عضو محترم شورای شهر ارومیه بود،و روز دیگر پیمان رضائی جوان جایگزین رسول اصغرزاده در مدیریت این باشگاه شود.

این چرخه باز هم ادامه پیدا کرد تا این بار قرعه بنام احد یوسفی حسابدار ساختمان کهنسال شهرداری ارومیه بیافتد،محمد حضرت پور شهردار ارومیه توانست با این انتخاب اوضاع بهرانی تیم والیبال شهرداری ارومیه که بیشتر به فکر نجات وعدم سقوط به دسته یک والیبال کشور بود نجات دهد وبانتایج و تغییراتی که احد یوسفی در این تیم پرحاشیه گرفت حتی در آن سال توانست مقام سوم سوپر لیگ برتر کشور را کسب کند.

احد یوسفی شاید قبل از مدیریت بر باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه نام وی را در اینترنت جست وجو می کردیم تنها به یک نتیجه می رسید احد یوسفی کاندیدای شورای شهر ارومیه تائید صلاحیت شد وشاید هم نتایج نهایی شورای شهر ارومیه اعلام شد.

url

هر مدیری در برهه مدیریتی خویش شاید سهوا”اشتباهاتی نیز داشته باشد ولی باید از این اشتباهات درس عبرت گرفت واگر هم اشتباهات تکرار شد مردم را قاضی اصلی معیار درستی واشتباهات خود قرار دهیم.نه اینکه حتی اجازه دهیم امثالی مانند سعید مصطفی وند دارای این چنین گستاخی باشند که به خود این اجازه را دهند که به طرف مسئولین باشگاه شهرداری ارومیه قندان پرتاب کنند.

 

درست است همه باید به احد یوسفی اعتماد کنند تا علاوه برکارنامه قابل قبول خویش، ورزش ارومیه را نیز به پله های موفقیت درایران وآسیا برساند و وظیفه همگان است که در این راه هم قدم شوند ولی انتقادات این پایگاه خبری بیش تر برپایه دلسوزی بوده است تا با انتقادات بی پایه واساس که عاملی برای تشویش اذهان عمومی مردم باشد.

بستن تیمی فراتر از تیم ملی جمهوری اسلامی ایران

احد یوسفی بعد از پایان رساندن لیگ فصل پیش والیبال در فکر برآورده کردن آروز سالیان والیبال دوستان ارومیه بود وبرای این امر اقدام به بستن تیم فراتر وقوی تر از تیم ملی والیبال ایران کرد که همه حریفان توان رقابت حتی به اندازه یک ست بازی درمقابل تیم شهرداری ارومیه را نداشتند.

ولی همگان به این موضوع فکرنکرده بودند که تیم هایی مانند شهرداری ارومیه که با هزینه گزاف میلیاردی قهرمان یا سایر عناوین لیگ برتر والیبال کسب میکردند سال های بعدی و دیگرحتی هوادارن والیبال نمی توانستند اسمی از این تیم ها بنشوند ،تیم های مانند کاله آمل،بیم بابل،میزان خراسان،باریچ اسانس کاشان،استیل آذین تهران،پردیس متحد قزوین،گیتی پسند اصفهان یا همانند سایپا البرز که با آوانس فدراسیون والیبال در لیگ برتر ماندگار شد.

حتی بعد از کسب مقام دوم تیم والیبال شهرداری ارومیه که با هزینه بالای میلیاردی بسته شده بود بین اهالی والیبال ومربیان پایتخت والیبال گفته می شد مگر این نائب قهرمانی لیگ برتروالیبال ایران نمیتوانست با هزینه مانند ۴میلیارد بدست بیاید

یا چرا امسال پوریا فیاضی سال قبل از بازی در شهرداری ارومیه با قراردادی ۱۸۰ملیونی در سایپاکرج بازی میکرد؟سال اول  رقم قرار داد این بازیکن در تیم شهرداری  ارومیه تا سقف۵۵۰میلیون افزایش پیدا کرده بود که تا به امروز ذهن بسیاری از علاقه مندان والیبال ارومیه را مشغول کرده است.

مرثیه نا تمام رفتن سعید معروف به تیم والیبال زنیت کازان روسیه

بعد از پایان دور رفت لیگ برتر والیبال زمزمه های مبنی بر رفتن سعید معروف از تیم والیبال شهرداری ارومیه به تیم زنیت در رسانه های پایتخت شنیده شد که موجی از اندوه وناراحتی بر چهره والیبالی متعصب شهر افکند.

ولی هنوز هم حتی یک جوابیه وتکذیبیه از سوی باشگاه صادرنشد که سعید معروف اجازه ترک باشگاه را ندارد وحتی در صورت این کار باشگاه هیچگونه رضایت نامه ای برای وی صادر نخواهد کرد تا معروف بتواند قرار داد خود را با زنیت کازان روسیه به ثبت برساند.

درادامه این ماجرا هم سعید معروف با رویی خندان هواداران والیبال ارومیه را تنها گذاشت وبه زنیت کازان رفت تا بار دیگر استادیوم بزرگ غدیر ارومیه شعار معروف رها کن وحیاکن را علیه مدیرت باشگاه شهرداری ارومیه سر دهد.

Snap2Snap1

پذیرش جام زهر فینال لیگ برتر والیبال در تهران(هواپیما ارومیه به تهران مقصر اصلی)

در جلسه ای که فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران برای هشت تیم صعود کننده به مرحله پلی اف لیگ برتر والیبال۹۳در نظر گرفته بود تا مدیرعاملان هشت تیم نهایی در تهران برای تصمیم گیری درمورد ادامه لیگ برتر والیبال به جمع بندی برسند تا فینال بازی هم در یک مکان وشهر بیطرف یا در هر دو شهر فینالیست ها برگزار شود.

نمایندگان تیم های والیبال ،شهرداری تبریز وشهرداری ارومیه بنا به عدم تهیه بلیط هواپیما به علت بدی آب وهوا از سفر به تهران منصرف شدند تا ۵نماینده حاضر در جلسه فدراسیون والیبال در مورد دورنهایی لیگ برتر والیبال تصمیم گیری کنند در جایی که مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه وتبریز از غائبان بزرگ این جلسه مهم بودند وتماشگران ارومیه منتظر بودند تا دیگرتیم های لیگ برتر والیبال برای تیم شهرداری ارومیه تصمیم گیری کنند.

تنها سوالی که پیش می آید شاید این سوال باشد که مگراتوبوس انسانی را نمی تواند از ارومیه به تهران برساند که از حق مردم عاشق والیبال دفاع کنند که سالهاست انتظار جامی را می کشند که سالها برای بدست آوردن آن خون ودل خورده اند.

ضرب وشتم هوادران مظلوم والیبال ارومیه در استادیوم تمرینی تیم های ملی والیبال

بعد رسیدن تیم والیبال شهرداری ارومیه به لیگ برتر والیبال همه شواهد وصورتجلسات نشان میداد که بنا بدلیل وجود ویدئو چک در استادیوم بزرگ۱۲هزار نفری آزادی تهران دیدار نهایی لیگ برتر والیبال دراین سالن برگزار خواهد شد.

ولی بعد از رسیدن هواداران والیبال ارومیه به تهران همه متوجه شدند که این دیدار مهم وحساس در سالن تمرینی تیم های ملی والیبال برگزار خواهد شد وبدون ویدئو چک برگزار خواهد شد.وبازی در استادیوم بزرگ آزادی شایعه ای بیش نیست.

139312281145581144952494

بعد از اتمام این بازی و خیانت های شهرام محمودی پشت خط زن والیبال شهرداری ارومیه تیم والیبال پیکان تهران با نتیجه ۳بر۲به سختی توانست از سد تیم والیبال شهرداری ارومیه عبورکند وموفق به کسب مقام قهرمانی فائق آید.

در حالی که مراسم اهداءمدال وکاپ های قهرمانی به سه تیم برتر لیگ برتر والیبال باقی مانده بود مسئول انتظامی سالن با ضرب وشتم هواداران والیبال ارومیه صحنه ای دلخراش را برای جامعه جهانی حتی در سایت فدراسیون جهانی والیبال به نمایش گذاشتند تا پیامدهای جام زهر لیگ برتر والیبال بیشتر از پیش برای همگان آشکار شود.

13931228114434734952474resized_952565_527

پاداش خبرنگارانی که هیچ وقت پرداخت نشد

بعد از حوادث دلخراشی که در تهران برای هواداران ورزش وبخصوص خبرنگاران اتفاق افتاد در نشت های خبری وجلسه در حضور شهردار ارومیه برگزار شد که مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه قول پاداش به خبرنگاران حاضر در فینال لیگ برتر در تهران دادند که با از گذشت حدود۸ماه هنوز دستور شهردار محترم وقول مدیریت محترم باشگاه که تا به امروز عملی نشده است.

952545_335

افشاء نامه مربوط به تعهد مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه به نیروی انتظامی تهران بزرگ

بعد از گذشت چند روز از سال۱۳۹۴نامه ای در سایت خبرانلاین به نمایش در آمد که خبراز نامه محرمانه می داد که اهالی رسانه وهواداران والیبال از آن بی خبر بودند.

در تعهد نامه وصورتجلسه ای که در این نامه نوشته شده بود نشان می داد که حاضرینی امضاهای خود پای این نامه نگاشته اند هواداران فهیم والیبال دیار باکری ها را مقصرشناخته وحاضر به امضاء تعهد نامه شده اند.

البته در نشست خبری مدیریت محترم باشگاه شهرداری ارومیه با اصحاب رسانه مبنی برامضاء کردن این تعهد نامه مانع از زندانی شدن هواداران والیبال ارومیه دو روز مانده به عید نوروز جوانان ونوجوانان ارومیه در تهران شوند.

بعد از توضیحات مدیر عامل باشگاه همه اصحاب رسانه به نوعی از جواب مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه قانع شدند وحتی بعضی از دوستان از اقدام ضربتی مدیرعامل باشگاه تشکر کردند.

البته نامه نگاری شهردار محترم هیئت والیبال استان ونمایندگان مجلس شورای اسلامی نوعی همبستگی بین مسئولین ارومیه را نشان داد که نکات مثبت این اتفاق تلخ حادثه فینال لیگ برتر والیبال بود.

15-4-8-05628URMIA (1)

پول برق سالن بزرگ غدیر ارومیه اولین جرقه فعالیت باشگاه شهرداری ارومیه را درسال جدید روشن کرد

در اواسط مردادماه سالجاری خبری در پایگاه خبری موج نو به انتشار در آمد که نشان می داد سالن بزرگ غدیرارومیه دیگر مثل گذشته نمی تواند برق وروشنایی داشته باشد وباشگاه شهرداری ارومیه در حدود۱۵۰میلیون تومان باید به اداره برق شهرستان ارومیه بابت هزینه برق بازی های فصل گذشته به این اداره پرداخت کند.

بعد از کش وقوس های فراوان وعدم پرداخت پول فیش اداره برق و با توجه به نزدیک شدن به شروع مسابقات باشگاه شهرداری ارومیه واداره ورزش وجوانان استان آذربایجان غربی را به این فکر فروبرد.

وبعد از جلسه مدیران ورزش وجوانان ومجموعه باشگاه شهرداری مصوب شد که سالن غدیر ارومیه تا یکسال بطور کامل دراختیار باشگاه شهرداری ارومیه قرار بگیر تا علاوه بر پرداخت پول برق سالن تمامی هزینه های جانبی این سالن برعهده باشگاه شهرداری ارومیه باشد.

gadir2-576x1024

وبازهم این سوال در کنار قراردادهای کلان میلیونی وحتی میلیاردی سعید معروف تنها باید پول برق سالن که بیت المال که حق جوانان این خطه از کشورمی باشد پرداخت نشود؟!

گرفتن کاپ نائب قهرمانی لیگ برتر والیبال سال گذشته

شاید اهداء عجیب وغریب کاپ ومدال های ورزشی فقط در ایران متداول باشد،واهدائ کاپ نائب قهرمانی لیگ برتر والیبال ومدال های بازیکنان فصل قبل شهرداری ارومیه در حواشی لیگ جهانی والیبال در تهران بنا به درخواست که باشگاه پیکان تهران از فدراسیون والیبال کرده بود مراسم اهداء کاپ ومدال های لیگ برتر والیبال گذشته به تیم های اول تا سوم در حاشیه این مسابقات اهداءشود انجام شد تا موجی از انتقادات به برگزار کنندگان این مراسم وارد سازد.

در این مرحله مدیر محترم باشگاه شهرداری ارومیه ضمن قبول این دعوت با تمام همه اتفاقات فصل گذشته علاوه برگرفتن کاپ نائب قهرمانی مدال های بازیکنان را نیز بصورت فله ای ومشتی از نماینده فدراسیون دریافت کرد…تا این سوال ایجاد شود آیا زحمات بازیکنان وهواداران والیبال ارومیه این بود تمامی مدال بازیکنان تیم والیبال شهرداری ارومیه بصورت یکجا وبصورت مشتی دربه مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه تحویل داده شود.

15-7-4-11574711694016_492862194202073_7687686398767627458_n15-7-4-1156511220942_492862190868740_6997856537013944795_n

یارگیری بسیار ضعیف وتقویت رقبا در فصل جدید لیگ برتر والیبال

با طولانی شدن انتخاب سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه وشرط سعید معروف برای عقد قرار داد با باشگاه شهرداری ارومیه منوط به قرار داد جهانگیر سید عباسی با شهرداری ارومیه بود واز این رو مخالفت شورای شهر ارومیه با مربی گری سید عباسی در این موضوع مهم وحیاتی برای باشگاه وتصمیم گیری نهایی در این مورد باعث از دست رفتن زمان یارگیری برای تیم والیبال شهرداری ارومیه شده بود.

از دست رفتن زمان نقل وانتقالات برای باشگاه شهرداری ارومیه باعث شد باشگاه در یارگیری به انتها بار محصولات برسد وبازیکنان به اصطلاح زیر درختی وارد مذاکره شود از پیرکهنسالی ۳۷ساله مانند…..تا بازیکن سرعتی زن این تیم که یکسال است بازی حرفه ای والیبال نکرده است.

از این روهم با از دست دادن دو تن از یاران تاثیر گذار فصل قبل باشگاه شهرداری ارومیه یعنی ورمیگلیوونیکولانیکولوف که وارد تیم رقیب یعنی پیکان تهران شوند تا باشگاه شهرداری ارومیه با حسرت از دست دادن این مهره ها تنها نظاره گراین نقل وانتقال بزرگان لیگ برتر بگیرد.

jpg

بلیط ۱۰هزار تومانی……

قیمت بلیط بازی های والیبال شهرداری ارومیه در لیگ برتر قرار بود ۱۰هزارتومان باشد با مخالفت شواری شهر ارومیه به سرانجام نرسید تا طرح جبران مافات مهندس احد یوسفی می خواست رکورد استادیوم آزادی در مبلغ بلیط بازی های لیگ برتر را بزند ونوعی رقابت برای جبران پول فیش برق ۱۵۰میلیونی سالن بزرگ غدیر ارومیه جبران کند باشکست مواجه شد تا طرح دیگری برای جبرانفیش برق در نظر گرفته شود.

2666photo_2015-10-30_20-44-28

و بعد از انتشار شایعاتی مبنی بربلیط بازی های شهرداری ارومیه که برمبلغ۱۰هزارتومان عرضه خواهد شد تماشاگران متعصب ارومیه روز قبل از بازی با بانک سرمایه به استادیوم۶۰۰۰هزار نفری ارومیه کشاند تا بازهم شعار معروف حیاکن و رها کن برای دومین بار در دوسال گذشته برای مهندس احد یوسفی به صدا در آید.

ودرآخر عدم حضور وتاثیر گذاری در جلسه انضباطی فدراسیون والیبال وهرگونه محرومیتی که لازم بود در مقابل چشمان مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه سر این تیم بیاورند انجام شد تا والیبال دوستان به این فکر انداخته باشد؟!این همه مشکلات اساسی که در سایه ۱۱ماه مدیریت فعلی بوجود امده است چگونه میتواند حل شود یا شاید هم این مشکلات میراث مدیر آینده باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه خواهد شد.

نظرات
نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

ادامه اخبار
نظرسنجی
طراحی و اجرا :  آذرتاب عالم آرا