مسی بوکان در راه فوتبال ایران+ تصاویر

شاید هیچکس فکر نمی کرد کودکی که تا همین چند ماه پیش نمی توانست روی پاهای خود بایستد بتواند در سن دو سالگی با انجام حرکات منحصر به فرد خود با توپ

۱۵ آذر ۱۳۹۴
کد خبر : 1258

شاید هیچکس فکر نمی کرد کودکی که تا همین چند ماه پیش نمی توانست روی پاهای خود بایستد بتواند در سن دو سالگی با انجام حرکات منحصر به فرد خود با توپ فوتبال توجه بسیاری از مربیان و رسانه ها را در شهرستان بوکان و استان آذربایجان غربی به خود جلب کند.
کاویان فتاحی نونهال بوکانی که اکنون تنها سه سال و سه ماه از تولدش می گذرد توانسته است با حرکاتی خیره کننده بر روی توپ فوتبال نشان دهد که در آینده نزدیک می توان شاهد یک پدیده نوظهور دیگر همچون یادگار رستمی در این خطه از ایران اسلامی بود.
کمال فتاحی پدر کاویان در مورد علاقه وافر پسرخردسالش به فوتبال می گوید: کاویان از سن یک سالگی با توپ آشنایی پیدا کرد و اکنون مدت یک سال و چند ماه است که توپ فوتبال را از خود دور نکرده است.
وی افزود: کاویان علاقه شدیدی به فوتبال دارد و توانسته است در این مدت نیز به پیشرفت های بسیار خوبی در کار با توپ برسد.
کمال فتاحی در جواب سئوال خبرنگار کانی پرس که چطور کاویان با فوتبال آشنا شد تصریح کرد: من و خانواده از طرفداران پرو پا قرص فوتبال هستیم و همین موضوع باعث شد که کاویان نیزهمراه ما تا نیمه های شب پا به پای ما فوتبال نگاه کند و همین موضوع باعث علاقه شدید وی به این رشته ورزشی شد.
پدر کاویان می افزاید: حرکات پا به توپ کاویان طی چند ماه گذشته توانسته است تعجب بسیاری از مربیان و کارشناسان فوتبال منطقه را به خود جلب کند و حتی مدیر کل ورزش و جوانان استان وی را یک پدیده منحصر به فرد در فوتبال استان دانستند و آینده ای بسیار روشن را برای وی پیش بینی کرد.
وی مهمترین مشکل کنونی کاویان را در آموزش گروهی فوتبال داست و عنوان کرد: همه می دانیم که ورزش فوتبال یک ورزش گروهی است و نیاز است بازیکنان این رشته  ورزشی استعداد خود را در کار گروهی نیز نشان دهند که متاسفانه به علت نبود مدارس فوتبال در این شهرستان تا کنون این مهم برای کاویان میثر نشده است.
کمال فتاحی افزود: تمرینات خصوصی کاویان بر اساس برنامه ریزی دقیقی که توسط چندین مربی به نام فوتبال شهرستان و کردستان برای وی نوشته شده هر روز انجام می شود و همچنین کاویان با آکادمی باشگاه پرسپولیس بوکان قرارداد بسته است تا وی بتواند در آینده نزدیک به یکی از بازیکنانی تبدیل شود که فوتبال ایران اسلامی به حضور آنان در تیم ملی نیاز دارد.
فتاحی عنوان کرد: تمام توان خود را به کار خواهم بست که فرزندم بتواند از این استعداد ناب خود بهره گیرد و به روزهای پر افتخاری برسد که برای وی پیش بینی شده  است.
پدر کاویان همچنین گفت: کاویان یکی ازهواداران دو آتیشه بارسلون و لئونل مسی است و حتی بسیاری از مربیانی که تا کنون حرکات با توپ کاویان را دیده اند وی را مسی ایران لقب داده اند.
وی عنوان کرد: بی گمان سعی خواهیم کرد کاویان را به بهترین تیم های پایه فوتبال کشور منتقل کنیم تا بتوانیم هر چه بهتر این استعداد ناب وی را زیر نظر بهترین مربیان کشور پرورش دهیم.

نظرات
نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

ادامه اخبار
نظرسنجی
طراحی و اجرا :  آذرتاب عالم آرا