تعطیلی تنها سالن بلدرینگ نقده بخاطر ۲ میلیون تومان!

هزاره سوم:دو هفته ای می شود که تنها سالن سنگ نوردی بلدرینگ شهرستان نقده به علت حوادثی که حداقل برای دو سنگ نورد اتفاق افتاد تعطیل شده است. این روزها تصاویری از

۹ دی ۱۳۹۴
کد خبر : 1371

هزاره سوم:دو هفته ای می شود که تنها سالن سنگ نوردی بلدرینگ شهرستان نقده به علت حوادثی که حداقل برای دو سنگ نورد اتفاق افتاد تعطیل شده است.

این روزها تصاویری از ورزشکار مصدوم نقده ای در صفحات مجازی دست به دست میچرخد.

این تصویر سنگ نورد حرفه ای نقده است که بر اثر سقوط ازارتفاع حداقل ۳/۵ متری دیواره سنگ نوردی علاوه بر آنکه دستش شکست، دچار بیهوشی شد. هر چند این ورزشکار بر روی تشک کشتی فرود آمد اما برای این ورزش تشکهای مخصوصی برای مواقع سقوط طراحی شده که تشک کشتی فاقد آن ویژگی هاست.

وحید جباری که کار نظارت بر تمرینات علاقه مندان به این رشته ورزشی مهیج را تا پیش از تعطیلی سالن برعهده داشت میگوید با هشت میلیون تومان می شود تشکهای مخصوصی تهیه کرد که سراسر دیواره را پوشش دهد.

جباری درباره اینکه چقدر هزینه برای ساخت این دیواره صرف شده است گفت: دقیقا نمیدانم چون ما را در جریان مخارج این دیواره قرار ندادند اما گفته می شود که ۱۰ میلیون تومان برای ساخت آن هزینه شده است.

این سنگ نورد حرفه ای نقده ای افزود: با وجود این مقدار اعتبار، ما برای اینکه در هزینه ها صرف جویی کنیم خودمان کار احداث دیوار را انجام دادیم و حدود ۵۰۰ هزار تومان هم از جیب خودمان خرج کردیم اما اینکه واقعا چقدر برای این دیواره هزینه شد هیچ وقت چیزی دستگیرمان نشد.

وحید میگوید قبل از احداث این دیواره، دیوار کوچکتری در اتاق هیئت هاکی نقده اجرا و در همه جا گفته شد برای آن ۱۲ میلیون تومان هزینه شد اما دیواره ای که ما دیدیم نهایتا ۱ میلیون تومان هزینه برداشته بود.

بعد از حادثه ای که برای ورزشکار نقده ای رخ داد و منجر به شکستگی دست و بیهوشی اش شد، یکی از دانش آموزان نیز دچار حادثه مشابهی شد که گفته می شود هنوز هم بخاطر درد در کمر و قفسه سینه نمیتواند به راحتی در کلاس های درس حاضر شود.

اما پس از این حوادث رئیس قدارسیون سنگ نوردی به نقده آمد تا از مشکلات این سالن از نزدیک آشنا شود. اقبال افلاکی پس از رایزنی با مسئولان اداره ورزش و جوانان نقده و هیئت سنگ نوردی استان آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد که به زودی این سالن با تشکهای استاندارد تجهیز شود.

وی گفته است با ۲ میلیون تومان می شود تشک مناسب برای این رشته ورزشی تهیه کرد.

نظرات
نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

ادامه اخبار
نظرسنجی
طراحی و اجرا :  آذرتاب عالم آرا