کفاشیان: هیات رئیسه با فسخ قرارداد مخالف است

رئیس فدراسیون فوتیال می گوید از کی‌روش خواستیم در جلسه هیئت رئیسه همه چیز را بگوید و او هم گزارش کاملی از کارهایی که تاکنون انجام داده، مشکلاتی که در تیم ملی وجود دارد و برنامه‌های آینده ارائه کرد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۵
کد خبر : 5700

به گزارش‌‌‌‌‌ پایگاه خبری ورزشی هزاره سوم به نقل از “ورزش سه”، علی کفاشیان در نشست خبری پس از جلسه سرمربی تیم ملی و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در حضور خبرنگاران گفت:

از کی‌روش خواستیم بیاید و توضیح بدهد

در ابتدای جلسه امروز هم از کی روش و هم از همکارانش تشکر کردیم، جلسه بحثی که در خصوص کی‌روش داشتیم و نامه استعفایی که او به بنده داده بود، موضوع اصلی به شمار می‌رفت و به همین دلیل از او خواستیم در جلسه حاضر شود. ما از او خواستیم در جلسه حضور داشته باشد و توضیحاتی درباره تیم ملی بدهد.

مشکلات کی‌روش همان مشکلات قبلی بود

کی‌روش امروز گزارش کاملی را ارائه کرد، کارهایی که تاکنون انجام داده، مشکلاتی که در تیم ملی وجود دارد و برنامه‌های آینده را اعلام کرد. مشکلات کی‌روش همان قبلی‌ها بود که نمونه آن خواستن زمین چمن مناسب است که آن را در مقایسه با دیگر کشورها می‌گوید. به طور مثال ما در مقایسه با برخی کشورهای عربی و شرق آسیا که زمین چمن بسیار مناسب دارند شرایط‌ خوبی نداریم، به موقع فراهم نبودن پول برای پرداخت حقوق کادر فنی و پاداش‌ها مشکلات کی‌روش است. ما تاکنون همه دستمزدها و پاداش‌ها را پرداخت کردیم، اما پرداخت ما با تأخیر همراه بوده که کی‌روش این تأخیر را مناسب نمی‌داند. سرمربی تیم ملی همچنین خواستار تسهیلات لازم برای بازیکنان تیم ملی است تا آنها رفت‌وآمد راحتی داشته باشند، در هتل مناسب اقامت کنند و شرایط‌شان خوب باشد.

کی‌روش انتظار دارد نظام وظیفه به بازیکنان مجوز بدهد

یکی از مواردی که مدنظر کی‌روش است انجام بازی‌های تدارکاتی مناسب برای تیم ملی است ضمن اینکه او انتظار دارد از حمایت کامل از اعضای تیم ملی صورت بگیرد چون معتقد است آنان مانند سربازانی هستند که برای مملکت خود می‌جنگندند و انتظار دارند نظام‌وظیفه مجوز بازی کردن آنها را برای تیم ملی بدهد، همانطور که آنها برای باشگاه‌های خود این اجازه را دارند که بازی کنند.

انتقاد کی‌روش از مرکز پزشکی هم بود

یک مرکزی برای بدنسازی تیم ملی بود که کارلوس کی روش طرح آن را داده بود و پیگیر کارهایش بود، آن مرکز بعدا به مرکز پزشکی تبدیل شد و حالا سرمربی تیم ملی به این موضوع انتقاد دارد و می گوید تمام کارهای آن مرکز را برای استفاده فنی تیم ها انجام داده، حالا چرا باید آنجا تبدیل به مرکز پزشکی شود و این موضوع برای او سوال شده است.

کی‌روش حمایت همه جوره و قوی می‌خواهد

در مجموع کی‌روش حمایت خیلی قوی می‌خواهد، ما به دلیل مشکلات مالی که داشتیم با تاخیر و برخی مواقع به صورت ناقص امکانات مدنظر او را فراهم و سعی کردیم کار را پیش ببریم. قرار شد کی‌روش برای قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی به مالزی برود و منتظر جواب هیئت رئیسه باشد و ما هم پس از بازگشت او پاسخ درخواست‌هایش را بدهیم. اعضای هیئت رئیسه اعتقاد دارند خواسته‌های کی‌روش منطقی بوده و باید فراهم شود چون موفقیت تیم ملی فوتبال ایران خواسته ۷۵ میلیون ایرانی بوده و فوتبال ما این لیاقت را دارد.

هیات رئیسه مخالف فسخ قرارداد کی‌روش

کی‌روش در جلسه گفت من ۴ یا ۵ دوره با تیم‌های مختلف در جام‌ جهانی‌های مختلف حضور داشتم اما بازیکنانی مانند بازیکنان تیم ملی ایران از نظر تلاش و غیرت ندیده‌ام. او همچنین ایرادهای فنی هم گرفت مبنی بر اینکه به امکانات بیشتری نیاز دارد تا برای حضور در جام جهانی کیفیت بازیکنان ایرانی را به سطح کیفیت بازیکنان اروپایی برساند، در مجموع هیات رئیسه استدلال‌های کی‌روش را پذیرفت و مخالف فسخ قرارداد او است.

اسدی و کی روش آشتی کردند

ما تلاش مان را می‌کنیم تا امکانات مدنظر کی‌روش را فراهم کنیم. حتی اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال هم گفت که برای پیشبرد برنامه‌های کی‌روش نهایت دفاع را از این برنامه‌ها انجام داده و کمک می‌کند تا این برنامه‌ها پیش برود و در حال حاضر آنها آشتی هستند. اتفاقا امروز اسدی از کی‌روش تعریف هم کرد به هر حال این مطالب که کی‌روش اعلام کرده حق طبیعی مربی است که برای آمادگی تیم می‌خواهد. اسدی فردی است که حرف‌های منطقی را پذیرفته و حرف‌های غیرمنطقی را نمی‌پذیرد.

ایرادات اساسنامه را بر طرف کرده بودیم

یکی دیگر از مسائلی که در نشست هیئت رئیسه امروز برگزار شد بحث انتخابات و اساسنامه فدراسیون فوتبال بود. از ما خواسته شده اساسنامه سال ۱۳۸۶ را به وزارت فرستاده شود تا به تایید و مصوبه هیئت دولت برسد اما اعضای هیئت رئیسه مخالف این موضوع هستند. ما به آنها اعلام کردیم ایرادهایی در آن اساسنامه وجود دارد که ما آن را در اساسنامه سال ۹۰ برطرف کردیم.

اساسنامه سال ۹۰ به تایید فیفا رسیده

ضمن اینکه وزارت ورزش بندهایی را مدنظر دارد که می‌خواهد در آن اعمال شود. هیئت رئیسه به این نتیجه رسید که این کار صحیح نیست چون این اساسنامه هم باید به تایید مجمع و پس از آن به تایید فیفا برسد تا قانونی شود. ما به این جمع‌بندی رسیدیم که اساسنامه سال ۹۰ هم مصوبه مجمع را داشته و هم به تایید فیفا رسیده و می‌خواهیم این اساسنامه را برای وزارت ورزش ارسال کنیم تا آنها نیز آن را برای تصویب به دولت بفرستند.

نظرات
نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

ادامه اخبار
نظرسنجی
طراحی و اجرا :  آذرتاب عالم آرا