کی‌روش: امکان ادامه همکاری وجود ندارد

سرمربی تیم ملی ایران پس از پایان جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در حضور خبرنگاران با آنها به گفتگو نشست و به سوالات آنها پاسخ داد.

۲۱ فروردین ۱۳۹۵
کد خبر : 5694

به گزارش‌‌‌‌‌ پایگاه خبری ورزشی هزاره سوم به نقل از “ورزش سه”، کارلوس کی روش در این نشست عنوان کرد:

از کفاشیان ممنونم که به من  فرصت داد

همانطور که مطلع هستید چند هفته پیش درخواست استعفای خود را تقدیم فدراسیون فوتبال کردم. بعد از بازی‌های تیم ملی امروز این فرصت را داشتم در خصوص مسائل صحبت کنم و با کمال افتخار در خدمت اعضای هیئت رئیسه باشم و بعد از جلسه تصمیم گرفتم همه چیز را کاملاً توضیح بدهم. باید تشکر کنم از علی کفاشیان که این فرصت را به من داد و از اعضای هیئت رئیسه هم متشکرم که توانستم مشکلات تیم ملی را بگویم.

برخی مسائل برای من قابل درک نیست

تمام توان و انرژی خود را گذاشتم تا به تیم ملی ایران کمک کنم، این اتفاق در تمام این ۵ سال افتاد، اعتقاد راسخ دارم با شرایط فعلی صعود به جام جهانی دشوار است و راه سختی پیش‌رو داریم. در حال حاضر به جایی رسیدیم که تنها صحبت از مشکلات مالی نیست، بلکه برخی مسائل هست که برای من قابل درک نبوده و قابل مذاکره هم نیست. البته این مسائل را من به هیئت رئیسه سپردم.

به احترام کفاشیان به قرعه کشی جام جهانی می روم

تا تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۶ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به وظایف خود پایبند هستم. آقای کفاشیان از من درخواست کرد در مراسم قرعه کشی انتخابی جام جهانی حضور داشته باشم و من به احترام او، این درخواست را پذیرفتم. بعد از این تاریخ که بنده تقاضای استعفای خود را تقدیم ریاست فدراسیون فوتبال کردم، هیچ گزینه‌ای جلوی روی خودم نمی‌بینم. می‌توانم این را متصور باشم که پس از این تاریخ به پایان رابطه خودمان رسیده باشیم. در پنج سال گذشته به خط مقدم آمدم و در راه حفاظت از تیم ملی در خط مقدم در جنگ بودم و با کمال افتخار این کار را انجام دادم.

همیشه در خط مقدم برای فوتبال ایران جنگیدم

همیشه از منافع ملی فوتبال ایران دفاع کرده ام و هیچگاه ترسی از آن نداشتم، من در دوران حضورم در ایران همیشه این حس را داشتم که در خط مقدم از منافع ملی فوتبال ایران دفاع می کنم و ترسی از جنگیدن برای این تیم نداشتم، هم در کنفرانس های خبری و هم در دیدارهایی که داشتم و در تحریم‌هایی که ایران در آن بود، همیشه در کنفرانس‌ها سعی کردم از ایران دفاع کنم.

اکنون زمان ارائه کردن راهکارهاست

اما اکنون زمان قول‌های واهی و وعده و وعیدها تمام شده و زمان ارائه کردن راهکارهاست. امیدوارم فدراسیون فوتبال راهکارها و برنامه‌های بهتری برای تیم ملی و بازیکنان اتخاذ کند. همینطور آینده بنده و آینده تیم ملی در دستان هیئت رئیسه محترم است و امیدوارم با استعفای من موافقت کنند،‌ چون بعد از پنج سال اعتمادی که برای پیدا کردن راه‌ حل‌ها داشتم را از دست دادم.

امکان ادامه همکاری برای من نیست

من هیچ وقت انتظار نداشتم ۵ سال در ایران کار کنم، از همه دوستانم ممنونم که در این راه به من کمک کردند، اکنون امیدوارم هیات رئیسه تصمیمی بگیرد که در رقابت با تیم هایی مانند کره جنوبی، ژاپن، عربستان، امارات، قطر و ازبکستان، بهترین تصمیم باشد، البته شرایط برای من کاملا روشن است، من می‌دانم که با شرایطی که وجود دارد امکان ادامه همکاری نداریم، اکنون شرایطی وجود دارد که فقط وعده و عید می‌دهند و هیچ راهکاری برای حمایت وجود ندارد.

نظرات
نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

ادامه اخبار
نظرسنجی
طراحی و اجرا :  آذرتاب عالم آرا