رکابزن آمریکایی قهرمان مرحله اول تور دوچرخه ‌سواری

کانر مک کاچن دوچرخه سوار تیم لومینیت آمریکا قهرمان مرحله نخست سی و یکمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران – آذربایجان شد.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
کد خبر : 6224

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی هزاره سوم، در پایان مرحله نخست این تور که بعد از ظهر امروز جمعه در پارک اللر باغی ارومیه برگزار شد، ۱۲۲ دوچرخه سوار از خط پایانی این رقابتها عبور کردند و رکابزن آمریکایی زودتر از حریفان و با زمان سه ساعت و ۴۷ دقیقه و ۱۷ ثانیه به خط پایان رسید.
احد کاظمی از تیم شهرداری تبریز با زمان سه ساعت و ۴۷ دقیقه و ۱۹ ثانیه در جایگاه دوم ایستاد و میرصمد پورسیدی از تیم شهرداری تبریز با زمان سه ساعت و ۴۷ دقیقه و ۲۰ ثانیه در جایگاه سوم جای گرفت.
احد کاظمی، رحیم امامی و میرصمد پورسید پیراهن بهترین رکابزنان آسیا را بر تن کردند.
کانر مک کاچن دوچرخه سوار تیم لومینیت آمریکا نیز پیراهن سبز و امتیاز آورترین ورزشکار مرحله نخست را بر تن کرد.
در بخش امتیازات انفرادی کانر مک کاچن از تیم لومینیت آمریکا با ۱۵ امتیاز اول، استفان شوماخر از آلمان با ۱۴ امتیاز دوم و احد کاظمی از شهرداری تبریز با ۱۴ امتیاز در جایگاه سوم جدول قرار گرفت.
در بخش تیمی نیز تیم شهرداری ارومیه با زمان ۱۲ ساعت و ۲۲ دقیقه در جایگاه نخست قرار دارد، تیم های پیشگامان یزد و قزاقستان با زمان مشابه ۱۱ ساعت و ۲۳ دقیقه در مکان های دوم و سوم جای گرفته اند.
مرتضی فرنیا مربی تیم آذربایجان غربی است و فقط یک دوچرخه سوار از شهرستان میاندوآب این استان به نام صابر سبحانی در ترکیب تیم حضور دارد و محمد هاشمی دیگر ورزشکار استان پس از سه ماه تمرین و حضور در اردو، در فاصله یک روز مانده به مسابقه به علت نامعلومی و بر اساس تصمیم عجیب فدراسیون از ترکیب این تیم خط خورد.
در حاشیه این رقابتها تیم هفت نفره شهرستان مرند به صورت نمادین و با شعار استقرار صلح و دوستی در جهان تا شهر ارومیه رکاب زده بودند.
در مراسم اختتامیه مرحله نخست این تور، علیرضا رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، مدیران کل ورزش و جوانان استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی حضور داشتند و جوایز نفرات برتر را به آنها اهدا کردند.
مرحله اول سی و یکمین دوره تور دوچرخه سواری آذربایجان ایران به مسافت ۱۶۲٫۴ کیلومتری تبریز تا ارومیه برگزار شد.
سی و یکمین دوره تور نیمه حرفه ای دوچرخه سواری ایران – آذربایجان از ۲۴ تا ۲۹ اردیبهشت ماه در مسیر یکهزار و چهار کیلومتر در شش مرحله بین استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل در حال برگزاری است.
مرحله دوم این تور فردا شنبه ساعت ۱۰ صبح از مقابل استانداری آذربایجان غربی با حضور ۱۱۳ دوچرخه سوار در مسیر ارومیه به منطقه آزاد تجاری ارس به مسافت ۲۰۹٫۴ کیلومتر و مرحله سوم در مسیر منطقه آزاد تجاری ارس به تبریز در مسافت ۱۳۹٫۹ کیلومتر برگزار می شود.
دوچرخه سواران مرحله چهارم را از تبریز به سرعین در مسافت ۱۹۸٫۲ رکاب زده و وارد استان اردبیل خواهند شد تا در مرحله پنجم مسیر سرعین به پیست اسکی سهند را به مسافت ۱۸۰٫۷ طی کنند.
مرحله نهایی و ششم این تورنمنت روز ۲۹ اردیبهشت در داخل شهر تبریز و از مقابل مرکز تجاری لاله پارک به مسافت ۱۱۴ کیلومتر برگزار خواهد شد.
پتروشیمی تبریز، شهرداری تبریز، پیشگامان کویر یزد و نماینده آذربایجان غربی به عنوان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران و تیم‌ هایی از اتریش، آلمان، چین، کویت، مالزی، هلند، چین تایپه، ژاپن، آمریکا، قزاقستان، استرالیا و تیم‌های ملی هنک‌ کنگ، مغولستان و سوریه ۲۱ تیم داخلی و خارجی شرکت کننده در این تور هستند.

نظرات
نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

ادامه اخبار
نظرسنجی
طراحی و اجرا :  آذرتاب عالم آرا